Turkcell’ den Vodafone’ Geçmek

Daha öncede yapmıştım bu çılgınlığı. Hat taşıma sonrası güzel bir kampanya vardı iyi hoş dedim taşıdım hattı. Şimdiki taşıma sebebimin bununla hiç bir ilgisi yok tabi. Maddi bir kazanç sağladığı söylenemez. Öyle ki aynı tarifeyi aynı fiyata veriyor iki arkadaş da.

Hat taşıma sebebim Turkcell’ in daha önce de dile getirdiğim Ensar vakfına sponsor olmaya devam etmesi. Ne yaptım, hemen günümüz Kemalist conconlarla yaşlı teyzeleri örnek alarak aman allahım hemen turkcell’ den hattımı taşımalıyım dedim.

16.04.2016 itibariyle hattımı Vodafone’ a taşımış oldum. Geceden hattımı değiştirdim, sabaha içim huzur dolu uyandım. Önce tek göz kapalı tuvalete gidilir iş görülür el yüz yıkanır üst baş değiştirilir telefon ele alınır. Turkcell’ in çekmediği yerde LTE logosu göz kamaştırır. Aman allahım dedim. Ne kadanda mikemmel bir şebeke. Hemen dedim tüğitırda bunu yazmalıyım. Açtım uygulamayı gelmiyor, veri. Yeniden yükle, yeniden yükle… Defalarca. Yok internet. Fabrikaya gidene kadar sinirden telefonu kıracam. Hat var şebeke var internet var görünüyor veri yok. Gelmiyor. Hemen aradım 542 yi nasıl sinirliyim ama adeta kemal sunal’ ın film setinde patronun karısını döven yüz ifadesini takındım. Bekliyorum ki açsınlar azarlayayım. 16 dakika boyunca bana lütfen hatta kalın beklediğiniz için teşekkür ederiz dedi ketum sesli bir abla. Kapattım koydum cebime telefonu.

Vodafone internet şebekesi çömüş o sabah nasıl denk geldiyse bana… Bu da böyle bir anımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.